morreth: (Default)
morreth ([personal profile] morreth) wrote2017-05-17 01:51 pm

Троха про 1С

Колись мій татуньо та його компаньєрос з ІТ-фірми Торнадо написали софтину "Монета" для бухгалтерського обліку підприємств. Софтина була невередлива, ставала на будь-які дрова, і користувалася успіхом - татко аж-аж у Оленегорськ їздив, щоб її встановити та навчити тамошніх бухгалтерів на ній працювати. Така тоді була підтримка ПО: приїздив дядько й навчав.

На хвилі цього успіху вони написали ще одну софтинку, "Монетка" - для спрощеного обліку на малих підприємствах. Вона була в 10 разів дешевша та поміщалася на 5-дюймову дискету. Так, це було у часи 5-дюймових дискет. Потім вони дописали програми "Кадри" та "Склад", які інтегрувалися з "Монеткою".

Таких фірмочок, як таткова, було тоді багато, і вони виборювали собі місце під сонцем у чесній конкуренції, аж поки у 1994 році не прийшов 1С та не влаштував їм усім Перл-Харбор. Влаштував дуже просто: у податкових бухгалтерам почали казати: або у вас буде стояти 1С, або у вас будуть проблеми.

Ніде правди діти, 1С Бухгалтерія таки була ще й хорошим продуктом. Тому народ якось не бачив сенсу опиратися. 1С так 1С.

Це якщо у вас виникне питання, чи мені шкода тутешній відділок компанії 1С та тих, хто втратить підтримку їхнього продукту. Так от: теж не шкода.
artem772: (Default)

[personal profile] artem772 2017-05-17 12:29 pm (UTC)(link)
Цілком погоджуюсь. 1С свого часу поховала чимало українських розробників бухгалтерського софту (фактично всіх).
euthanasepam: (Default)

[personal profile] euthanasepam 2017-05-17 05:05 pm (UTC)(link)
Так.
juan_gandhi: (Default)

[personal profile] juan_gandhi 2017-05-17 03:20 pm (UTC)(link)
Вот. Спасибо.

Оленегорск, однако, а. Там одно предприятие, считай - ГОК.

Правильные мысли, согласен.

Но указ, вроде бы, не запрещает 1С так уж; некоторые ограничения разве что.